Sport jest zdrowym nawykiem

Zdrowie

Na pewno każdy zgodzi się ze stwierdzeniem, że „Sport to zdrowie”.  Zadaniem rodziców jest zaszczepić w swoich pociechach miłość do sportu. Jeżeli człowiek robi coś z przyjemnością to po prostu przychodzi mu to łatwiej, daną czynność robi częściej. Każdy ruch jest potrzebny organizmowi.

Pora roku

Istnieje wiele sportów, które sprawiają radość. Zimą ruch jest ograniczony, ilość sportów z których mogą skorzystać dzieci jest również niewielka w porównaniu z latem jednakże, można skorzystać z możliwości jazdy na łyżwach. Jest to doskonała dyscyplina, która pozwala na pracę wszystkich mięśni ciała, kształtuje również utrzymanie równowagi. To doskonała rozrywka dla całej rodziny. Ponadto absolutnym hitem są narty bądź snowboard. Jazda na nartach bądź desce wymaga wielogodzinnej nauki oraz poświęcenia i chęci. Jednakże nabycie tej umiejętności będzie przynosić pozytywne skutki przez całe życie, gdyż to jak z jazdą rowerem, tego się po prostu nie zapomina.

Latem istnieje więcej możliwości. Nudzące się dzieci mogą pograć w badmintona, poskakać na skakance, bądź grupa przyjaciół pograć w wymyślone gry zespołowe. Ponadto do sportowych zajęć w sezonie letnim zalicza się rower, rolki oraz hulajnogę. W ostatnich latach można zaobserwować większe zainteresowanie rodziców sportem i wspólne uczestniczenie z dziećmi w wycieczkach rowerowych.

Wiele ośrodków prowadzi lekcje jazdy konnej dla młodych pasjonatów, jest to świetna forma spędzania czasu na świeżym powietrzu, ponadto uczy odpowiedzialności i pogłębia miłość do zwierząt. Letnia pogoda zachęca również do pływania w tym celu można skorzystać z basenów, jeziora bądź morza. I tu uwaga dana czynność powinna odbywać się zawsze pod bacznym okiem dorosłych. Latem zachęcającą formą rozrywki, są również spływy kajakowe. Jest to doskonała okazja do wspólnego spędzania czasu. Licznie powstające w Polsce orliki wyposażone są w boiska do gry w tenisa ziemnego, koszykówkę oraz siatkówkę. Latem dzieci są w większym ruchu niżeli zimą. Zimowe sportu najczęściej muszą być zorganizowane i płatne, latem wystarczy odpowiedni sprzęt i szczypta dziecięcej wyobraźni.

Kształtowanie osobowości

Aby nauczyć dzieci systematyczności, dorośli powinni dawać przykład. Zabierać swoje dzieci na rower, rolki. Pokazywać im fajne miejsca w których dana czynność będzie wykonywana z jeszcze większą przyjemnością.

Sport jest ważny w życiu każdego człowieka, kształtuje charakter, uczy pokory a przede wszystkim sporty grupowe umacniają więzi z drugim człowiekiem. W sportach grupowych ponosi się odpowiedzialność za całą drużynę, co jest bardzo ważne w rozwoju dziecka.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *